FUSE-TD-35A
Category: Fuses
  • Description
  • Reviews (0)
Alternate Catalog Number TR35R
American Recovery and Reinvestment Act (ARRA) Compliant X
Amperage Rating 35 A
Brand Name Mersen
Buy American Act (BAA) Compliant X
Class Class RK5
Commodity Code 6113
Concatenated Invoice Description Fuse TR-R – Class RK5 – Time-Delay 250VA
Connection Ferrule
Description MFZ TR35R 35A 250V RK5 TD FUSE
Interrupt Rating 200 kA
Invoice Description (MFR) Fuse TR-R – Class RK5 – Time-Delay 250VAC 250VDC 35A Ferrule
Mounting Clip
Product Name Low Voltage UL Power Fuse
Reviews
There are no reviews yet.
Be the first to review “FUSE-TD-35A” Cancel reply
Related products
One-time 100Amp 250V K5 Fuse
Add to wishlist
Quick View
Fuses
One-time 100Amp 250V K5 Fuse
Fuse TR45R Time Delay
Add to wishlist
Quick View
Fuses
Fuse TR45R Time Delay
BUSSMANN Fuse: 60 A, 250V AC, 3 in L x 13/16 in dia Fuse Size, Cylindrical Body, FRN-R
Mersen TR15R 250V 15A 2X9/16 Rk5 Time Delay Fuse
One-time 60Amp 250V K5 Fuse
One-time 60Amp 250V K5 Fuse
One-time 30Amp 250V K5 Fuse
One-time 30Amp 250V K5 Fuse
One-time 70Amp 250V K5 Fuse
One-time 70Amp 250V K5 Fuse
One-time 40Amp 250V K5 Fuse
One-time 40Amp 250V K5 Fuse